Caption: Πολλές πτώσεις στην ισπανική πίστα
Article Gallery:

Σχεδόν 300.000 θεατές παρακολούθησαν δύο αγώνες θρίλερ με μάχες και πολλές πτώσεις

Caption: Μια πίστα με στροφές και ένα νέο μπροστινό ελαστικό για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα MotoGP

Μετά το ταξίδι στο Τέξας (Ηνωμένες Πολιτείες), το Grand Prix της Ισπανίας Estrella Galicia ανοίγει μια σειρά από πέντε αγώνες στην Ευρώπη

Caption: Στο WorldSBK το 2025 με εργοστασιακή ομάδα

Η Bimota by Kawasaki Racing Team θα εξελίξει μοτοσυκλέτα που θα βασίζεται σε πλαίσιο Bimota και κινητήρα ΖΧ-10 RR. Η ομάδα θα κάνει ντεμπούτο το 2025 στο WorldSBK

Caption: Τρεις αγώνες με τρεις διαφορετικούς νικητές

Ένα νέος αναβάτης κέρδισε, ένας Πρωταθλητής επέστρεψε στην κορυφή και ένας κατασκευαστής ονειρεύεται τον πρώτο του τίτλο στα superbike

Caption: Μετά από 26 χρόνια

Ο άνθρωπος που μαζί με τον Davide Brivio έφερε τον Rossi στην Yamaha το 2004 αποχωρεί από την εργοστασιακή ομάδα του ιαπωνικού εργοστασίου

Caption: Pole position και δύο νίκες σε sprint race και αγώνα

O Maverick «Batman» Vinales ήταν αλάνθαστος. Ακόμη και όταν έμεινε στην ένατη θέση στην αρχή του αγώνα, κατέκτησε την πρώτη του νίκη σε αγώνα, μετά τις δύο σε sprint race

Caption: Ο τρίτος αγώνας του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος MotoGP για τα νέα μείγματα γόμας MICHELIN Power Slick

Τα ελαστικά MICHELIN Power Slick και Power Rain αψηφούν τις εδαφικες ανωμαλίες και τις εναλλαγες στην άσφαλτο του Circuit of the Americas

Caption: Μεγάλος αντίπαλος του Kenny Roberts την δεκαετία του 70

Ο Pat Hennen είχε κερδίσει το Φινλανδικό GP την 1η Αυγούστου 1976. Ήταν ο πρώτος Αμερικάνος που κατέκτησε την κορυφή στο κορυφαίο πρωτάθλημα

Caption: Επέκταση συνεργασίας μεταξύ των δύο πλευρών μέχρι και το 2026

Ο Πρωταθλητής του 2021 θα είναι μέλος της ιαπωνικής ομάδας για τουλάχιστον άλλα δύο χρόνια