Αγώνες Ελλάδας

1ος – 2ος Αγώνας Πρωτάθλημα Motocross Νοτίου Ελλάδος

Έντονος συναγωνισμός και πολλές συμμετοχές

29.09.2017

Σε επιτυχημένη πορεία βρίσκεται το Πρωτάθλημα Motocross Νοτίου Ελλάδος όπου έχουν ήδη γίνει ο 1ος και ο 2ος αγώνας, στην Ολυμπία και στο Αίγιο από τον ΑΟΛΜΟ και την ΠΑΛΕΜΟΤ αντίστοιχα

Αποτελέσματα Αίγιο (Pdf)                  Αποτελέσματα Αρχαία Ολυμπία (Pdf)                  Βαθμολογία  (Pdf)

12 open

Google News Ακολουθήστε το 2WO.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλα τα νέα για την μοτοσυκλέτα από την Ελλάδα και τον κόσμο.

O Maverick «Batman» Vinales ήταν αλάνθαστος. Ακόμη και όταν έμεινε στην ένατη θέση στην αρχή του αγώνα, κατέκτησε την πρώτη του νίκη σε αγώνα, μετά τις δύο σε sprint race
Τα ελαστικά MICHELIN Power Slick και Power Rain αψηφούν τις εδαφικες ανωμαλίες και τις εναλλαγες στην άσφαλτο του Circuit of the Americas
Ο Pat Hennen είχε κερδίσει το Φινλανδικό GP την 1η Αυγούστου 1976. Ήταν ο πρώτος Αμερικάνος που κατέκτησε την κορυφή στο κορυφαίο πρωτάθλημα
H ομάδα της Yamaha, με συμμετοχές σε όλες τις κατηγορίες του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Motocross, σε αγώνες ταχύτητας του εξωτερικού και στους αγώνες RALLY, έρχεται να χαράξει τη δική της πορεία στον χώρο του μηχανοκίνητου αθλητισμού